Loading...
Home / INSTRUMENTY PRZEMYSŁU 4.0

Zapraszamy do rejestracji już od 13 sierpnia

Czwarta rewolucja przemysłowa pomału staje się faktem. Inteligentne fabryki wykorzystujące chmury obliczeniowe, internet rzeczy, czy autonomiczne roboty mają na celu utrzymanie ruchu w zakładach, zoptymalizowanie kosztów związanych ze zużyciem energii, a finalnie mają prowadzić do elastycznej i rozproszonej produkcji gotowej dostosować się do potrzeb klienta w czasie rzeczywistym.

Według raportu przygotowanego przez PARP o stanie małych i średnich przedsiębiorstw z 2017 roku udział sektora MŚP w PKB Polski wynosi 50%. W 2015 roku przedsiębiorstwa w Polsce przeznaczały o 16% więcej na działalność innowacyjną niż w 2014 roku, z czego aż 70% stanowią nakłady przedsiębiorstw przemysłowych. Jednak mimo pozornie optymistycznych statystyk na tle Europy polskie przedsiębiorstwa są mniej innowacyjne i wciąż mniej inwestują w rozwój.

Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które są zdecydowane rozwijać swoje zakłady produkcyjne i są zainteresowane poznaniem możliwości finansowania inwestycji.

Podczas konferencji:

  • dobre przykłady wdrożeń Przemysł 4.0 z Europy oraz z Polski
  • fundusze Komisji Europejskiej na innowacje – ile jest wykorzystania, na jakie cele są przeznaczane
  • digitalizacja i gromadzenie danych – zabezpieczenie danych przed cyberatakami
  • możliwości finansowania wdrożeń innowacji
  • ocena i optymalizacji ryzyka w przemyśle

Program opracowali praktycy przemysłu oraz kadra naukowa z najlepszych technicznych uczelni
w Polsce.

Kontakt:

Aleksandra Krupa
+48 517 130 711
a.krupa@warsawexpo.eu

Darmowy dojazd Bilety