Podsumowanie IV edycji Warsaw Industry Week

15 listopada 2019 roku zakończyła się IV edycja Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych – Warsaw Industry Week. Przez 3 dni Ptak Warsaw Expo było miejscem efektywnych spotkań przedstawicieli sektorów: maszynowego, obróbki metalu, tworzyw oraz drewna.

IV edycja wydarzenia nie pozostawiła żadnych wątpliwości co do tego, że Warsaw Industry Week to najszybciej rozwijające się targi przemysłowe w Polsce, a przede wszystkim świetne wydarzenie, które z roku na rok gromadzi coraz więcej profesjonalistów z branży. O ile pierwszy dzień był naprawdę przyzwoity, o tyle już drugiego dnia hale pękały w szwach!

Targi to przede wszystkim wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym skierowane do przedstawicieli biznesu, podczas którego prezentują się wszystkie gałęzie branży przemysłowej.

W trakcie IV edycji Warsaw Industry Week do Ptak Warsaw Expo zawitało 13 000 zwiedzających. Wśród przybyłych największą grupę stanowili specjaliści z zakresu: produkcji wyrobów z metali, przetwórstwa metalu i drewna, jak również przemysłu samochodowego i maszynowego. Wśród uczestników znaleźli się także: przedstawiciele przemysłu kolejowego i lotniczego, przemysłu meblowego i sektora energetycznego. Dominującą grupę stanowili główni mechanicy, inżynierowie i technolodzy z powyższych sektorów oraz kadra zarządzająca.

W 2019 roku, podczas Warsaw Industry Week odwiedzający mieli możliwość zapoznać się z ofertą 378 wystawców – jest to niemal czterokrotnie więcej względem pierwszej edycji targów! Dzięki ogromnej powierzchni wystawienniczej przeznaczonej na wydarzenie (45 000m2) firmy mogły zaprezentować się na powierzchniach 100, a nawet ponad 200 metrów kwadratowych, co dawało możliwość pokazywania maszyn, a także całych systemów produkcyjnych. Nieograniczone możliwości przedstawienia własnej oferty zapewniło komfort wystawcom oraz pozwoliło gościom swobodnie zapoznać się z prezentowanymi produktami.

Podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań dla Przemysłu wystawcy skorzystali z dodatkowego programu Hosted Buyers. To skuteczna inicjatywa mająca na celu znalezienie nowych partnerów biznesowych i rozwój firm za granicami kraju. W 2019 roku zaaranżowaliśmy ponad 400 spotkań, dzięki którym nasi wystawcy nawiązali kontakty i relacje z kupcami z krajów takich jak: Ukraina, Litwa, Łotwa, Białoruś.

Wśród opinii na temat nawiązania nowych relacji biznesowych targi spełniły oczekiwania uczestników, zaś w kwestii korzyści majątkowych – Warsaw Industry Week przebija konkurencyjne wydarzenia.

Na końcową ocenę wydarzenia wpływa wiele czynników. Kluczowymi są: pozyskane leady oraz koszty. Jednak pozornie drugorzędne elementy, takie jak: dobry dojazd, duży i darmowy parking, dostęp do internetu Wi-fi, sensowny czas trwania imprezy oraz dostępność pełnej infrastruktury na miejscu, składają się na sumę doświadczeń i przekładają się na ogólną opinię na temat targów. Dla osób planujących dłuższy pobyt, z pewnością dużą dogodnością będą punkty gastronomiczne na miejscu w czasie trwania wydarzenia, a także bogata baza noclegowa, jaką oferuje aglomeracja Warszawska.

„Targi oceniamy bardzo pzytywnie. Dużo profesjonalnych, konkretnych kontaktów biznesowych, zarówo małych jak i dużych koncernów. Myślę, że jest to jedna z lepszych imprez na jakich miałem okazję być i warto tutaj się pojawić!”, Adam Piszczatowski, Project Manager Bosch Rexroth Sp. z o.o.

„Targi Warsaw Industry Week to były setki intensywnych spotkań. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania robotów współpracujących, odwiedzili Nas klienci z całej Polski od Gdyni, poprzez Kraków i Rzeszów. Firmy widzą ogromną potrzebę robotyzacji. Zapraszamy za rok!”, Radosław Matiakowski, Prezes Zarządu CoRobotics Sp. z o.o.

W harmonogramie targów był bogaty program wydarzeń towarzyszących. Odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, prezentacji produktowych, przykładów wdrożeń i bussines case’ów. W 2019 roku podczas Głównej Konferencji „Instrumenty Przemysłu 4.0” uczestnicy poznali przykłady wdrożeń nowoczesnych technologii i innowacji w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat V Edycji Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week, które będą miały miejsce w dniach 8-10 listopada 2021 w Ptak Warsaw Expo.