Loading...
Home / Relacja 2016

Opis pierwszej edycji

W dniach 7-9 listopada w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym – PTAK Warsaw EXPO gościło szerokie grono Specjalistów i Ekspertów z branży przemysłowej. Okazją do spotkania była premierowa edycja Międzynarodowych Targów Przemysłowych WARSAW INDUSTRY WEEK 2016. W czasie imprezy zaprezentowały się wszystkie gałęzie branży przemysłowej: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych.

Nie zabrakło dużej dawki wiedzy. Nowoczesne technologie związane z obróbką powierzchni, prezentacja dorobku naukowego uczelni technicznych, specjaliści robotyki – Warsaw Industry Week było pełnym inspiracji wydarzeniem z udziałem liderów rynku.

Targi odbyły się pod Patronatem Honorowym Ministra Rozwoju, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Patronem Honorowym konferencji „Horyzont 2020” był Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Miastem Partnerskim wydarzenia był Rzeszów – Stolica Innowacji – czołowy region gospodarczy w Polsce, będący miejscem funkcjonowania wielu innowacyjnych przedsiębiorstw polskich, jak i zagranicznych.

Partnerem Honorowym wydarzenia była też Dolina Lotnicza – Krajowy Klaster Kluczowy, zrzeszający czołowe firmy z zakresu lotnictwa i awioniki. Oprócz pism branżowych, wydarzenie wspierały media o zasięgu ogólnopolskim, takie jak WP.PL, RMF FM , POLSAT TV, WPROST.

Istotną rolę odegrała również konferencja „HORYZONT 2020 SZANSĄ POLSKICH INNOWACJI W UE”- wydarzenie towarzyszące Warsaw Industry Week. Konferencja pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Jarosława Gowina, współorganizowana była przez Radę Główną Instytutów Badawczych, przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE oraz Ptak Warsaw Expo.

Podczas Targów miały miejsce liczne dyskusje o najnowszych nurtach, trendach i technologiach w produkcji. Słuchacze mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę, poznać nowoczesne techniki i korzyści płynące z wdrożenia nowoczesnych rozwiązań związanych z Przemysłem 4.0.

Zespół Tech Brainers R&D Club umożliwił poznanie nowych trendów społecznych i biznesowych w sektorze energetycznym oraz odbycie owocnych spotkań networkingowych.

Z myślą o młodzieży planującej swoją przyszłość w branży przemysłowej, podczas trwania targów odbyły pokazy robotyki amatorskiej Koła Naukowego Automatyków i Robotyków „ROBO” Politechniki Rzeszowskiej, w tym pokaz łazika marsjańskiego skonstruowanego przez rzeszowskich studentów i odnoszącego zwycięstwa w najważniejszych światowych zawodach konstruktorów łazików oraz pokaz najnowszych technologii laserowych w produkcji, w Strefie Lasery 4.0 współorganizowany z firmą Gravotech, jednym ze światowych liderów w dziedzinie grawerowania, oprogramowania dla przemysłu oraz laserów przemysłowych.

Uczniowie szkół profilowanych mogli odbyć niezwykłe praktyczne zajęcia, które poprowadzili specjaliści z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych. Wojskowa Akademia Techniczna w strefie Inżynier 4.0 zaprezentowała najnowocześniejsze eksponaty, kadra naukowa uczelni przeprowadziła również zajęcia z robotyki i programowania robotów.

Jako pierwsi w Polsce w jednym miejscu zaprezentowaliśmy innowacyjny przemysł w wielkiej skali. Ogromny sukces pierwszej edycji pokazał, że jesteśmy na dobrej drodze do stworzenia największego w Europie Środkowo- Wschodniej biznesowego centrum prezentacji ofert producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia przemysłowego.

Fotorelacja Industry Week 2016

 industry-week-galeria-4
 industry-week-galeria2-2
 industry-week-galeria-12
 industry-week-galeria-8
 industry-week-galeria-9
 industry-week-galeria-1
 industry-week-galeria-6
 industry-week-galeria-13
 industry-week-galeria-14
 industry-week-galeria-16
 industry-week-galeria2-3
 industry-week-galeria2-4
 industry-week-galeria2-5
 industry-week-galeria2-7
Darmowy dojazd Bilety