Międzynarodowa Konferencja Branży Przemysłowej

4-6 listopada 2025

Do konferencji pozostało:

335 dni 12 godzin 7 minut 43 sekund

Weź udział w branżowych wydarzeniach w ramach International Industry Conference:

Wybierz jeden z poniższych aby dowiedzieć się więcej.

sticky-button-1155
sticky-button-1156
sticky-button-704

Wybierz kongres

Więcej wydarzeń konferencyjnych pojawi się wkrótce.

DANE PALIWEM W DZIAŁALNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ XXI WIEKU

Organizator

Organizator

Data 5-6.11.2024Hala BSala Konferencyjna nr1

Tematyka konferencji dotyczy współczesnego trendu w działalności przemysłowej jakim jest datafikacja przemysłu. Dane, które są masowo generowane w zakładach produkcyjnych oraz w ich otoczeniu stanowią „surowiec” dla innowacyjnych, inteligentnych technologii umożliwiających budowanie nowych wartości i przewag biznesowych. Przykładem są rozwiązania predykcyjne zarówno w utrzymaniu ruchu jak i predykcja w zapewnieniu jakości, inteligentne systemy intra-logistyki, odporne na zakłócenia systemy zarządzania łańcuchami dostaw i produkcji , rozproszone systemy wytwarzania umożliwiające personalizację produktów według aktualnych potrzeb odbiorcy.

Konferencja jako wydarzenie towarzyszące Targom Przemysłowym Warsaw Industry Week ma przybliżyć uczestnikom zasady datafikacji przemysłu dla uzyskania wymiernych korzyści w prowadzonej działalności.

W programie dwudniowej konferencji zaplanowane są prezentacje prowadzone przez przedstawicieli przemysłu, jednostek badawczo-rozwojowych i uczelni, instytucji, a także dostawców dedykowanych rozwiązań.

Przedstawione zostaną metody wdrażania datafikacji przemysłu, przykłady dobrych praktyk, a także związane z tą tematyką aktualne regulacje i dostępne środki wsparcia dla przedsiębiorców.

Konferencja , której motto brzmi „ Pozwólmy danym pracować” ma pomóc w budowaniu nowej generacji krajowego przemysłu wykorzystującego efektywnie potencjał danych.

11:00

Otwarcie konferencji

Tomasz Szypuła – Prezes Zarządu PTAK WARSAW EXPO
Hubert Cichocki – Prezes Sieci Badawczej „Łukasiewicz”"

11:15 - 11:25

Wprowadzenie do tematyki konferencji

Andrzej Soldaty – Dyrektor Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej 

11:25 - 11:50

Źródła danych i wielopoziomowe wykorzystywanie danych w działalności produkcyjnej

Artur Pollak – Prezes APA Group 

11:50 -12:15

Od rozrywki do hal produkcyjnych. Wykorzystanie koncepcji Metaverse i Edge Computing we współczesnym przemyśle.

Artur Nowocień – Kierownik Działu Rozwoju Sprzedaży w Siemens DI FA

12:15-12:40

Dane jako źródło informacji w przemyśle przyszłości - czyli droga od przemysłu 4.0 do modelu przemysłu X

Andrzej Gaik, Dyrektor Działu Rozwoju i Transformacji Cyfrowej – Industry X,  AIUT Sp. z o.o. 
Maciej Guzek - Asset Management Solutions Manager, AIUT Sp. z o.o

12:40 -13:05

Media produkcyjne w przemyśle pod kontrolą – efektywna akwizycja i prezentacja danych

Bartosz Balcerzak -z-ca Kierownika Działu Oprogramowania, SCHULZ INFOPROD Sp. z o.o.
Mariusz Stachera - Manager Rozwoju Biznesu, SCHULZ INFOPROD Sp. z o.o.

13:05-13:25

Przerwa

13:25 - 13:50

Nowe regulacje, dotyczące przedsiębiorców, związane z tematyką danych w działalności produkcyjnej – Data Act, AI Act, Dyrektywa NIS2

Monika Stachoń– ekspert , Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK-PIB

13:50- 14:15

Cyfrowy paszport produktu a automatyczna identyfikowalność wyrobu. Co czeka producentów od 2026 roku?

Adrian Stelmach –CEO/President , Explitia S.A. 

14:15 – 14:40

Holistyczne spojrzenie na cyberbezpieczeństwo w obszarze OT w kontekście spełnienia wymagań ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

Paweł Przygodzki – Dyrektor ds. Rozwoju, Transition Technologies-Control Solutions 

14:40 – 15:05

Jak efektywnie dzielić się danymi zachowując nad nimi kontrolę - koncepcja Gaja X jako nowe rozwiązanie dla zarządzania danymi: bezpieczeństwo, interoperacyjność, kontrola.

Przemysław Halub  -Program Manager European Association for Data and Cloud  

15:05- 15:20

Podsumowanie i zakończenie konferencji

Dane paliwem działalności przemysłowej XXI wiekuMotto: Pozwólmy danym pracować

Dzień drugi pod patronatem FAIRPDane, dane wszędzie dane?

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwa w pierwszej kolejności stawiają na automatyzację, czy potrzebują robotów, to bez danych „daleko nie zajadą”. Słowem, dane to katalizator innowacji. Czy tak jest naprawdę? Drugi dzień konferencji [6 listopada 2024] w ramach Warsaw Industry Week, pokaże to na praktycznych przykładach. Dane, dane, wszędzie dane. Tylko co z tego wynika?

Dla rodzimego przemysłu to szansa na rozwój. Na nadrobienie dystansu. Na cyfrową transformację. Tu i teraz. To konieczność.

Przedstawiciele czołowych polskich firm z branży automatyki i robotyki, integratorzy, producenci i dostawcy rozwiązań, zrzeszeni w Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej zaprezentują konkretne Case Studies, które wydarzyły się naprawdę. Różnorodność branż, różnorodność rozwiązań.

Wszystko to, tuż po prezentacji wyników Word Robotics 2024, która jest jednocześnie premierą Raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki, który pokazuje dane w ujęciu makro.

Dynamiczny rozwój robotyzacji to nie tylko kwestia liczby robotów przypadających na 10 tys. pracowników i konieczności instalowania robotów by zwiększać konkurencyjność. To także niestabilny rynek i wymagające otoczenie geopolityczne. Które branże obecnie najintensywniej inwestują w robotykę? Czy AI pomoże robotom być bardziej konkurencyjnymi i wydajniejszymi?

Uczestnicy wydarzenia nie tylko usłyszą „jak robią to inni”. Przede wszystkim dowiedzą się, jak mogą zintegrować swoje systemy produkcyjne z nowoczesnymi rozwiązaniami cyfrowymi, które wspierają automatyzację, zwiększają wydajność i elastyczność oraz poprawiają zdolność do adaptacji na zmieniającym się rynku. Szczególnie, jak dane mogą pracować na rzecz przemysłu, umożliwiając sprawne łączenie się z trendami Przemysłu 4.0 i skuteczne dostosowanie do wyzwań przyszłości.

11:00 – 11:10

Dariusz Drąg, Dyrektor ds. Rozwoju, PTAK WARSAW EXPO

Otwarcie konferencji

Prowadzenie konferencji: Renata Poreda, rzecznik prasowy, Związek Pracodawców - Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP)

11:10 - 11:40

Tomasz Haiduk, CEO, Związek Pracodawców - Forum Automatyki i Robotyki Polskiej [FAIRP]

Robotyzacja w Polsce i na świecie w najnowszym raporcie Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR). Trendy i wyzwania

11:40 – 12:00

Olga Babiarz, Inżynier Planowania Procesu, PROPOINT S.A.

Maksymalna wydajność, minimalne koszty, czyli jak symulacja wspiera projektowanie? Case Study

W nowym zakładzie wiodącego producenta grilli, inżynierowie PROPOINT zbudowali linię technologiczną, łączącą stanowiska robotyczne i manualne. Planowanie i symulacja linii umożliwiły stworzenie layoutu o optymalnym czasie cyklu i zużyciu energii. Realizacja uwzględniła również szczególne wymogi wydajności i bezpieczeństwa oraz możliwość dalszej automatyzacji.

12:00 – 12:20

dr inż. Marek Drewniak, Kierownik Sekcji Badań i Rozwoju w Dziale Automatyki, AIUT

Precyzowanie problemu badawczego w kontekście eksploracji danych procesowych

Przedsiębiorstwa coraz częściej zainteresowane są analizą danych produkcyjnych w celu wyciągania różnorakich wniosków i poprawy produkcji. Choć świadomość o możliwościach wykorzystania takich danych ciągle rośnie, niezwykle ważne jest zrozumienie, że bez prawidłowo sformułowanego problemu do rozwiązania, gromadzenie danych oraz algorytmy ich eksploracji nie będą efektywne lub wręcz niemożliwe będzie ich skuteczne przeprowadzenie. Na podstawie przykładów zaprezentowane zostaną wybrane przypadki aplikacji przemysłowych, dla których definiowane zostały problemy analityczne oraz metody ich rozwiązania.

12:20 – 12:40

Tomasz Cwołek, Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT, ASKOM

Automatyka to za mało, czyli kompleksowe zarządzanie produkcją farb w AkzoNobel

Na przykładzie doświadczeń firmy AkzoNobel pokazane zostaną korzyści, jakie odnosi zakład wdrażając system MES w pełni zintegrowany z procesem produkcji (PCS) jak i biznesem (ASP i SAP ERP). Zastosowany w tym przypadku zintegrowany system SIEMENS (Opcenter MES + Simatic PCS7) pozwolił uzyskać w pełni automatyczny przepływ zleceń produkcyjnych z SAP, poprzez moduł planowania APS aż do modułu wykonawczego MES. W efekcie, dzięki natywnej integracji IT/OT Opcenter i Simatic Batch na poziomie poszczególnych receptur i urządzeń uzyskano optymalne sterowanie procesem.

12:40 - 13:15

Przerwa kawowa

13:15 – 13:35

Wojciech Ćwięka, Specjalista ds. Oprogramowania Przemysłowego AVEVA, ASTOR

Sieć ciepłownicza na miarę XXI wieku – digitalizacja w MPEC Nowy Sącz

Miejskie firmy ciepłownicze dbają o komfort mieszkańców poprzez dostarczanie ogrzewania i ciepłej wody. Ważne jest utrzymanie ciągłości dostaw i zapobieganie awariom w myśl zrównoważonego rozwoju. Jak to zrobić z zastosowaniem odpowiednich systemów IT, które wspierają pracę ludzi i na bazie zebranych danych optymalizują pracę sieci ciepłowniczej?

13:35 – 13.55

Piotr Soja, inżynier sprzedaży, PROSTER

Stanowcze NIE dla kompromisów w specyfikacji projektowej

Jak pogodzić ze sobą wykluczające się wzajemnie wymagania w projektach automatyzacji i robotyzacji. Kreatywne podejście do szukania rozwiązań odpowiadających na potrzeby zakładów produkcyjnych opowiedziane na realnych przykładach z rynku.

13:55 – 14:15

Adam Śmiałek, CEO, Członek Zarządu, ISCAS

Cyfryzacja przedsiębiorstwa w obszarze raportowania produkcji

Cyfryzacja to słowo odmieniane w ostatnich latach przez wiele przypadków. Mamy w naszym otoczeniu wiele udanych i nieudanych przykładów cyfryzacji obszarów życia społecznego, urzędowego czy biznesowego. Świadomość tego, że cyfryzacja jest niezbędnym elementem nowoczesnego biznesu jest już w zasadzie powszechna.
Czy analogicznie, proces cyfryzacji procesów w obszarze raportowania produkcji jest prosty i powszechny? Jak popularny jest jeszcze stary, poczciwy papier?
O wyzwaniach, sukcesach i porażkach w tym zakresie dowiedzą się Państwo z doświadczeń firmy, która w tym obszarze pracuje na co dzień. Przedstawione case-study bazuje na przykładach udanych cyfryzacji w dwóch różnych zakładach produkcyjnych.

14:15 – 14:35

Kamil Małochleb, inżynier informatyk, programista, ELPLC S.A.

Automatyzacja produkcji to za mało.

Dlaczego potrzebujemy inteligentnych linii produkcyjnych?
Jaki jest cel wdrażania systemów zarządzania danymi?
Jakie są największe i kluczowe wyzwania przy wdrażaniu zaawansowanych systemów zarządzania produkcją?
Jak precyzyjne monitorowanie oraz analiza danych wpływa na poprawę jakości produkcji?

Prezentacja kompleksowego wdrożenia rozwiązania wspierającego efektywne zarządzanie danymi w zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Zainteresowani dowiedzą się jak dzięki innowacyjnemu podejściu „od szczegółu do ogółu” system do zarządzania produkcją pozwala na precyzyjne monitorowanie procesów i optymalizację produkcji, co przekłada się na lepszą jakość i wydajność. Case study wdrożenia systemu w jednej z dużych firm produkcyjnych pokaże, że dzisiaj to właśnie dane pełnią kluczową rolę w nowoczesnym przemyśle.

14:35 – 15:00

Podsumowanie i zakończenie konferencji

Ceremonia wręczenia Medali Targowych

Data 5-6.11.2024Hala C

12:30 - 13:30

Ceremonia wręczenia Medali Targowych

12:30 - 13:00

Ceremonia wręczenia Medali Targowych

Panel trendów I prezentacji wystawców

Data 5-7.11.2024Hala CSala Konferencyjna nr1

speaker portrait

11:00 - 11:30

HIKROBOT - Michael Stankowski

Systemy wizyjne HIKROBOT - nowość w ofercie firmy MultiProjekt.

speaker portrait

11:30 - 12:00

A&D Serwis Pro & Polindustry - Michał Bisikiewicz

Jak skutecznie wdrożyć predictive maintenance i zmniejszyć wpływ nieplanowanych awarii w utrzymaniu ruchu.

speaker portrait

12:00 - 12:15

AVICON - Anna Woźnica

Kolorymetryczne urządzenie pomiarowe działające na danych obszarowych.

speaker portrait

12:15 - 12:45

AVICON - Paweł Wittels

Urządzenie sortujące wykorzystujące dane wielopostaciowe i algorytmy uczenia maszynowego. Maszyna do sortowania z wykorzystaniem techniki wizji masznowej 2D/3D - wyzwania i rozwiązania.

speaker portrait

12:45 - 13:30

STILL Polska Sp. z o.o. - Piotr Mańka

Zestawy transportowe w akcji: Praktyczne rozwiązania dla intralogistyki.

speaker portrait

13:30 - 14:00

MCUW - Fundusze Europejskie - Michał Golemo

Dofinansowania Unijne dla firm produkcyjnych w perspektywie finansowej 2021-2027. Jak je skutecznie pozyskiwać?

speaker portrait

14:00 - 14.30

Sewio Networks - Szymon Rajczak

Transformacja Produkcji dzięki RTLS z Technologią UWB: Casse Studies i strategie zwiększenia efektywności.

speaker portrait

14:30 - 15:00

Apzumi - Piotr Świderski

Od papierowego do cyfrowego: innowacyjne, a jednocześnie proste narzędzia IT wspierające pracowników produkcji

speaker portrait

15:00 - 15:30

EJOT - Krzysztof Komar

EJOT – możliwości produkcyjne.

speaker portrait

11:00 - 11:30

FCA S.A - Arkadiusz Jakimiuk.

Inaxon – IoT w służbie biznesu. Jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo i wzrost efektywności?

speaker portraitspeaker portrait

11:30 - 12:00

Comarch - Rafał Brzozowski
Antoni Gałucha

Cyfrowa transformacja produkcji: integracja maszyn i systemu klasy MES

speaker portraitspeaker portrait

12:00 - 12:30

Transition Technologies - Control Solutions Sp. Z o.o. - Zbigniew Strzelecki
Transition Technologies - Control Solutions Sp. Z o.o. - Wojciech Szajda

Komunikacja w toku realizacji projektów prototypowych – czyli jak rozmawiać, żeby się zrozumieć?

Opowiemy o stosowanej przez nas metodyce, wykorzystaniu PDCA w procesach inżynierskich i ciągłym doskonaleniu.

więcej...

speaker portrait

12:30 - 13:00

ENEBariery Sp. z o. o. - Michał Duplaga

Bezpieczeństwo w przemyśle 4.0.

speaker portrait

13:00 - 13:45

STILL Polska Sp. z o.o. - Dominik Jasiok

Automatyzacja w Praktyce: Jak Lajkonik Zrewolucjonizował Swój Magazyn.

speaker portrait

13:45 - 14:00

PANOVA SA - Tomasz Janik

Nowocześnie zaprojektowane i wykonane obiekty to dobry biznes.

speaker portraitspeaker portrait

14:00 - 15:00

GARUDA SOLUTIONS - Adam Nitka
GARUDA SOLUTIONS - Michał Koperwas

Indonezyjczycy jako idealne rozwiązanie na braki pracowników w przemyśle.

speaker portraitspeaker portrait

15:00 - 16:00

HRK S.A. - Katarzyna Radgowska
HRK S.A. - Izabela Kochanowska

Inżynier serwisu, technik serwisu, serwisant. Oczekiwania kandydatów – wyniki badania.

speaker portrait

11:00 - 11:30

Pilz Polska Sp. Z o.o. Grzegorz Golan – Businees Development Manager

I&AM czyli identyfikacja i kontrola dostępu w kontekście cyberzagrożeń.

speaker portrait

11:30 - 12:00

Fatek Polska - Patryk Amrusz

PLC M Fatek – prawdopodobnie najszybszy sterownik w branży.

speaker portrait

12:00 - 12:30

GRC SP. Z O.O. - Jan Grzeszczak

NIRAFON - Innowacyjne Rozwiązania Akustyczne dla Przemysłu

speaker portrait

12:30 - 13:00

Automa.Net - Marcin Krzączkowski

7 milionów produktów przemysłowych w jednym miejscu - Automa.Net Marketplace.

speaker portrait

13:00 - 14:00

AstroEnergy - Radosław Rutkowski & Jakub Piślewski 

Praktyczne sposoby optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie w dobie transformacji energetycznej.


Komentarze prelegentów

Zobacz co jeszcze przygotowaliśmy

Uznanie dla naszych wystawców: ceremonia wręczenia medali I dyplomów

To wydarzenie jest uhonorowaniem najlepszych z najlepszych, podkreślając ich wkład w rozwój branży i prezentację najnowocześniejszych rozwiązań w kategoriach:

Premiera Targowa: Uznanie dla wystawców, którzy wprowadzili na targach innowacyjne produkty lub usługi, prezentując je po raz pierwszy szerokiej publiczności.

Innowacyjność: Wyróżnienie dla firm, które zaprezentowały przełomowe technologie lub rozwiązania, które mają potencjał do rewolucjonizowania branży.

Ekspozycja Targowa: Nagroda przyznawana za wyjątkową aranżację i estetykę stoiska, które wyróżnia się kreatywnością i przyciąga uwagę odwiedzających.

Studio targowe

Zapraszamy do Studia Targowego, gdzie podczas wyjątkowych wywiadów z ekspertami branży i wybitnymi wystawcami będzie można poznać najnowsze trendy oraz innowacyjne rozwiązania. W tym inspirującym środowisku liderzy rynku podzielą się swoimi doświadczeniami i wizjami na przyszłość, dostarczając cennych wskazówek i wiedzy. Studio Targowe jest również powiązane z ceremonią wręczenia medali, które przyznawane są wyróżniającym się wystawcom, co dodaje wydarzeniu prestiżu i podkreśla znaczenie innowacyjności oraz doskonałości w branży.

Dołącz do nas, aby na żywo śledzić fascynujące rozmowy i zyskać wgląd w to, co kształtuje przyszłość branży!

Inspirujące rozmowy I nowe możliwości – strefa networkingu b2b czeka!

Strefa Networkingu B2B jest rozwinięciem konferencji, oferując uczestnikom unikalną okazję do bezpośrednich rozmów z prelegentami i innymi ekspertami branży. W tej strefie uczestnicy będą mogli wymieniać się spostrzeżeniami, zadawać pytania i nawiązywać wartościowe kontakty biznesowe w mniej formalnej atmosferze.

Dołącz do nas, aby pogłębić swoją wiedzę, kontynuować inspirujące dyskusje z konferencji i nawiązać cenne relacje, które mogą przynieść korzyści zarówno Tobie, jak i Twojej firmie!