Nowości Targowe 2019

INSPEKTOR NADRUKU, AUTOMATECH

Autorski projekt maszyny dla jednej z firm rozlewniczych. Sprawdza jakość nadruku kodów i dat na wyprodukowanych butelkach PET lub puszkach. Sterowany za pomocą 9-calowego ekranu dotykowego – można wybierać rodzaj oraz parametry inspekcji. Dostosowany do linii rozlewniczych butelek o wydajności do 30 000 szt/h lub puszek o wydajności do 80 000 szt/h. Kontrola niezależna od różnych kolorów butelek oraz zawartości.
AUTOMATECH Sp. z o.o.
Stoisko nr 114, Hala E

MINDSPHERE

Oparty na chmurze otwarty system operacyjny IoT firmy Siemens. Łączy produkty, zakłady, systemy i maszyny. MindSphere współpracuje z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki połączeniu maszyn produkcyjnych możliwa jest wysyłka danych do chmury. Zbieranie i analiza danych możliwa jest w czasie rzeczywistym. Powstają dzięki temu informacje, które poprawiają wydajność i rentowność.
AUTOMATECH Sp. z o.o.
Stoisko nr 114, Hala E

PRZYCISK BEZPRZEWODOWY A2W, OMRON

Wykorzystuje pasmo sub-GHz łącząc bezprzewodową niezawodność i łatwość obsługi. Samodzielne wytwarzanie energii eliminuje wymianę akumulatora oraz zwiększa bezpieczeństwo i oszczędność energii. Wizualizacja konfiguracji przy użyciu narzędzi komputerowych. Idealny do trudno dostępnych miejsc. Kształt przycisku podrzędnego ułatwia użytkowanie przycisków.
AUTOMATECH Sp. z o.o.
Stoisko nr 114, Hala E

BEZDOTYKOWY CZUJNIK BEZPIECZEŃSTWA SRF, BERNSTEIN

Safety RFID monitoruje ruchome osłony bezpieczeństwa takie jak drzwi, klapy i maski. System dostarcza dane diagnostyczne z każdego czujnika, by wspomóc inteligentną produkcję. Dzięki zaawansowanej funkcji rozpoznawania usterek można uniknąć kosztownych przestojów maszyn. W ten sposób maszyny i urządzenia będą pracować jeszcze wydajniej!
AUTOMATECH Sp. z o.o.
Stoisko nr 114, Hala E

Drukarka 3D HP Jet Fusion 580 COLOR

Rozwiązanie do produkcji addytywnej stworzone z myślą o działach rozwoju produktu, firmach projektowych i uczelniach wyższych. Wytwarza funkcjonalne części w pełnej palecie kolorów z rewolucyjną prędkością – do 10s na warstwę, 2340 cm3/godz. Zapewnia wysoki współczynnik ponownego użycia materiału – 80%.
HP3D.pl
Stoisko nr306, Hala E

Prasa hydrauliczna MECOLPRESS ME100

Prasy hydrauliczne zapewniają wyjątkowo wysoki stopień elastyczności i są zaprojektowane tak, aby kuć nawet najbardziej skomplikowane kształty metodą bezwypływkową. Dzięki sile zamykania matrycy 100 ton i sile stempli 30 ton, ME100 jest najmniejszą prasą w zakresie ME, do kucia lekkich części z prędkością do 60 sztuk na minutę.
BTC Maszyny Stolarczyk Sp. z o.o. Sp. k.
Stoisko nr 106A, Hala F

Zgrzewarka oporowa liniowa Cemsa MRL NS 650

Zgrzewarka liniowa wzdłużna serii MRL F, wyposażona w drut miedziany do spawania ocynkowanych, nierdzewnych lub aluminiowych rur prostokątnych lub cylindrycznych z uniwersalnym oprzyrządowaniem. Standardowa grubość do 1,0 mm; dostępne opcje dla większej grubości; długość do 1000 mm, ale z opcją dla dłuższych rozmiarów; średnica min. 80 mm, maks. 1000 mm. Wielka elastyczność.
BTC Maszyny Stolarczyk Sp. z o.o. Sp. k.
Stoisko nr 106A, Hala F

Linia podająca ServoPresse SMTCP400 AE T4

Kompaktowa linia ServoPresse – ta wszechstronna konstrukcja zapewnia wysoką wydajność przy krótkiej długości całkowitej. Podajniko-prostowarka i odwijak są zamontowane na wspólnej podstawie o długości zaledwie kilku metrów, zapewniając dokładność podawania do pras, maszyn do cięcia lub systemów cięcia CNC. Oprócz redukcji kosztów powierzchni, redukujemy również czas potrzebny na załadunek kręgu.
BTC Maszyny Stolarczyk Sp. z o.o. Sp. k.
Stoisko nr 106A, Hala F

Dociskacze szybkomocujące GN 810.3 i GN 810.4

Dociskacze pionowe GN 810.3 i GN 810.4 posiadają funkcję bezpieczeństwa, dzięki której podczas zamykania sprężynowy zatrzask zabezpieczający zapewnia bezpieczne połączenie blokujące. Zapobiega nieumyślnemu odblokowaniu dociskacza w wyniku wibracji lub przypadkowej próby otwarcia. Aby otworzyć i zwolnić zacisk, popchnij rękojeść zatrzasku haka bezpieczeństwa (obsługa jedną ręką).
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko nr 203, Hala F

Elektroniczne wskaźniki położenia z radiową transmisją danych DD52R-E-RF + jednostka sterująca UC-RF

Wskaźniki DD52R-E-RF (patent Elesa) są połączone w sieć z jednostką sterującą UC-RF drogą radiową (RF). Ten bezprzewodowy system służy do szybkiego pozycjonowania ustawień maszyny i jest szczególnie odpowiedni dla zastosowań, które wymagają częstych zmian nastawów. Kompletny system może składać się nawet z 36 elektronicznych wskaźników położenia DD52R-E-RF oraz jednostki sterującej UC-RF.
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko nr 203, Hala F

ZCL/ZCR - koła i listwy zębate z technopolimeru

Walcowe koła zębate ZCL wraz z listwami zębatymi ZCR są elementami przeniesienia napędu stosowanymi w przekładniach zębatych. Elementy te wykonane są ze wzmocnionego technopolimeru na bazie poliamidu, co stanowi ciekawą alternatywę dla metalowych elementów transmisyjnych. Mogą być stosowane w aplikacjach wymagających redukcji hałasu lub dla potrzeb zmniejszenia smarowania. Ponadto, wysoka wytrzymałość tworzywa na czynniki chemiczne ogranicza korozję w agresywnym środowisku.
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko nr 203, Hala F

Rozcięte pierścienie osadcze GN 7062 – GN 7072F

Grupa rozciętych pierścieni osadczych z serii GN 706… opiera swoje pozycjonowanie na połączeniu ciernym pomiędzy wałkiem a wewnętrzną powierzchnią pierścienia. Zaciśnięcie odbywa się poprzez dokręcenie śruby z łbem walcowym i skutkuje zmniejszeniem szczeliny w pierścieniu. Rodzina pierścieni osadczych dwuczęściowych GN 707… umożliwia montaż pierścienia bez konieczności wsuwania go od początku wałka.
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko nr 203, Hala F

GIĘTARKA DO DRUTU 3D I 2D

Najnowsza generacja giętarek do drutu. Maszyna OMCG C61B jej zalety to:
– możliwość gięcia drutu do średnicy 8mm;
– wyposażona w tylny podajnik;
– zoptymalizowana głowica trajektorii do ograniczenia odcinków prostych między gięciami;
– zastosowanie obrotowego ramienia, który zapobiega niepożądanemu skręcaniu drutu;
– oprogramowanie interfejsu 3D z symulacją i kontrolą antykolizyjną;
DIG ŚWITAŁA SP. Z O.O.
Stoisko nr 213, Hala F

Rozłącznik KU 630 i 800 A

Firma KATKO wprowadziła na rynek nowy rozłącznik KU 630 i 800 A do wymagających zastosowań przemysłowych. Elementy plastikowe nowego rozłącznika są wykonane w 100% z materiału termoplastycznego nadającego się do recyklingu. Jest dostępny w wersji z 3, 4, 6 lub 8 biegunami oraz jako przełącznik sieć/agregat. Rozłączniki dostępne są na prąd znamionowy 800 A i 630 A przy 690 V oraz 400 A przy 1000 V. Szeroka gama akcesoriów obejmuje styki pomocnicze, pokrętła i przegrody fazowe.
KATKO
Stoisko 154, Hala E

Oprogramowanie Vision Pro ViDi

VisionPro ViDi to pierwsze oprogramowanie typu deep learning oparte na wnikliwej analizie obrazu, zaprojektowane specjalnie dla automatyki przemysłowej. W połączeniu z sztuczną inteligencją (AI) i oprogramowaniem firmy Cognex, VisionPro ViDi rozwiązuje złożone aplikacje, które są zbyt trudne, uciążliwe lub kosztowne dla tradycyjnych systemów wizyjnych.
Cognex
Stoisko nr 122A, Hala E

System do pomiarów i analizy wymiarów wielkogabarytowych produktów metodami wizji maszynowej 2D/3D

System służy do szybkiej i dokładnej inspekcji i analizy obiektów (pomiar wielkości i tolerancji gabarytów) z możliwością zabudowania bezpośrednio w ciągu linii produkcyjnej. Wysoką szybkość inspekcji badanych produktów osiągnięto dzięki połączeniu danych wizyjno-przestrzennych ze skanerów laserowych i kamer liniowych oraz zastosowaniu zaawansowanej technologii analizy obrazu.
AVICON
Stoisko 146, Hala E

Kamera  typu ToF - Basler blaze

Basler blaze to kamera wykorzystująca zasadę Time-of-Flight, która dzięki najnowszej technologii DepthSense™ od Sony pozwala uzyskać dokładne wyniki w pomiarach 3D. Jest przystosowana do pracy w warunkach oświetlenia dziennego, dostarcza obraz w postaci chmury punktów 3D oraz mapy intensywności 2D w czasie rzeczywistym. Akwizycja obrazu odbywa się z maks. prędkością 30kl./s, w rozdzielczości VGA.
AVICON
Stoisko nr 146, Hala E

Dźwignia nastawna GN 307 rekomendowana do przyrządów obróbczych

Dźwignia nastawna wykorzystywana jest jako narzędzie do łatwego i szybkiego mocowania przedmiotów. Pełni ona funkcję śruby lub nakrętki, a jej obsługa nie wymaga używania narzędzi. Innowacją w modelu GN 307 jest dodatkowa, zaprasowana podkładka, która jest zintegrowana z dźwignią. Zauważyliśmy, że klienci często wykorzystują nasze dźwignie do mocowania elementów obrabianych w przyrządach.
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko 203, Hala F

Bezprzewodowa wkrętarka akumulatorowa NEXO

Bezprzewodowa wkrętarka akumulatorowa NEXO jest jedyną na świecie wkrętarką ręczną ze zintegrowanym kontrolerem. Zintegrowany sterownik w sposób ciągły kontroluje proces wkręcania i przesyłania danych do stacji roboczej. Solidny oraz odporny na uderzenia wyświetlacz graficzny umożliwia bezpośredni dostęp do informacji z widocznymi aktualnymi parametrami procesu wkręcania.
BOSCH Rexroth
Stoisko nr 100, Hala E

ActiveCockpit

ActiveCockpit to interaktywna platforma komunikacji dla przemysłu wytwórczego, która przetwarza i wizualizuje dane produkcyjne on-line. Łączy aplikacje świata IT takie jak planowanie produkcji, zarządzanie danymi dotyczącymi jakości i e-mailing z funkcjami oprogramowania maszyn i instalacji przemysłowych. Informacja służy jako podstawa decyzji i optymalizacji procesów.
BOSCH Rexroth
Stoisko 100, Hala E

Asystent linii produkcyjnej APAS

Asystent linii produkcyjnej APAS to robot zintegrowany z linią montażową, współpracujący bez ogrodzenia, stanowiący podstawę zautomatyzowanego, zintegrowanego systemu logistyki z funkcjami śledzenia produktów. Wbudowana kamera umożliwia niezawodne rejestrowanie i chwytanie elementów, gwarantując bezpieczny przepływ towarów.
BOSCH Rexroth
Stoisko nr 100, Hala E

IoT Gateway

Oprogramowanie IoT Gateway pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych źródeł otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT. Dane zbierane z maszyn pomagają optymalizować procesy produkcyjne i kontrolować jakość produktu. Rozwiązanie nie ingeruje w logikę sterowania maszyną czy automatykę urządzeń i elementów wykonawczych.
BOSCH Rexroth
Stoisko 100, Hala E

Asystent linii produkcyjnej APAS

Asystent linii produkcyjnej APAS to robot zintegrowany z linią montażową, współpracujący bez ogrodzenia, stanowiący podstawę zautomatyzowanego, zintegrowanego systemu logistyki z funkcjami śledzenia produktów. Wbudowana kamera umożliwia niezawodne rejestrowanie i chwytanie elementów, gwarantując bezpieczny przepływ towarów.
BOSCH Rexroth
Stoisko 100, Hala E

Bezprzewodowa wkrętarka akumulatorowa NEXO

Bezprzewodowa wkrętarka akumulatorowa NEXO jest jedyną na świecie wkrętarką ręczną ze zintegrowanym kontrolerem. Zintegrowany sterownik w sposób ciągły kontroluje proces wkręcania i przesyłania danych do stacji roboczej. Solidny oraz odporny na uderzenia wyświetlacz graficzny umożliwia bezpośredni dostęp do informacji z widocznymi aktualnymi parametrami procesu wkręcania.
BOSCH Rexroth
Stoisko 100, Hala E

Kamera  typu ToF – Basler blaze

Basler blaze to kamera wykorzystująca zasadę Time-of-Flight, która dzięki najnowszej technologii DepthSense™ od Sony pozwala uzyskać dokładne wyniki w pomiarach 3D. Jest przystosowana do pracy w warunkach oświetlenia dziennego, dostarcza obraz w postaci chmury punktów 3D oraz mapy intensywności 2D w czasie rzeczywistym. Akwizycja obrazu odbywa się z maks. prędkością 30kl./s, w rozdzielczości VGA.
AVICON
Stoisko nr 146, Hala E

Oprogramowanie Vision Pro ViDi

VisionPro ViDi to pierwsze oprogramowanie typu deep learning oparte na wnikliwej analizie obrazu, zaprojektowane specjalnie dla automatyki przemysłowej. W połączeniu z sztuczną inteligencją (AI) i oprogramowaniem firmy Cognex, VisionPro ViDi rozwiązuje złożone aplikacje, które są zbyt trudne, uciążliwe lub kosztowne dla tradycyjnych systemów wizyjnych.
Cognex
Stoisko nr 122A, Hala E

PRZYCISK BEZPRZEWODOWY A2W, OMRON

Wykorzystuje pasmo sub-GHz łącząc bezprzewodową niezawodność i łatwość obsługi. Samodzielne wytwarzanie energii eliminuje wymianę akumulatora oraz zwiększa bezpieczeństwo i oszczędność energii. Wizualizacja konfiguracji przy użyciu narzędzi komputerowych. Idealny do trudno dostępnych miejsc. Kształt przycisku podrzędnego ułatwia użytkowanie przycisków.
AUTOMATECH Sp. z o.o.
Stoisko nr 114, Hala E

Drukarka 3D HP Jet Fusion 580 COLOR

Rozwiązanie do produkcji addytywnej stworzone z myślą o działach rozwoju produktu, firmach projektowych i uczelniach wyższych. Wytwarza funkcjonalne części w pełnej palecie kolorów z rewolucyjną prędkością – do 10s na warstwę, 2340 cm3/godz. Zapewnia wysoki współczynnik ponownego użycia materiału – 80%.
HP3D.pl
Stoisko 306, Hala E

Zgrzewarka oporowa liniowa Cemsa MRL NS 650

Zgrzewarka liniowa wzdłużna serii MRL F, wyposażona w drut miedziany do spawania ocynkowanych, nierdzewnych lub aluminiowych rur prostokątnych lub cylindrycznych z uniwersalnym oprzyrządowaniem. Standardowa grubość do 1,0 mm; dostępne opcje dla większej grubości; długość do 1000 mm, ale z opcją dla dłuższych rozmiarów; średnica min. 80 mm, maks. 1000 mm. Wielka elastyczność.
BTC Maszyny Stolarczyk Sp. z o.o. Sp. k.
Stoisko nr 106A, Hala F

Dociskacze szybkomocujące GN 810.3 i GN 810.4

Dociskacze pionowe GN 810.3 i GN 810.4 posiadają funkcję bezpieczeństwa, dzięki której podczas zamykania sprężynowy zatrzask zabezpieczający zapewnia bezpieczne połączenie blokujące. Zapobiega nieumyślnemu odblokowaniu dociskacza w wyniku wibracji lub przypadkowej próby otwarcia. Aby otworzyć i zwolnić zacisk, popchnij rękojeść zatrzasku haka bezpieczeństwa (obsługa jedną ręką).
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko nr 203, Hala F

ZCL/ZCR – koła i listwy zębate z technopolimeru

Walcowe koła zębate ZCL wraz z listwami zębatymi ZCR są elementami przeniesienia napędu stosowanymi w przekładniach zębatych. Elementy te wykonane są ze wzmocnionego technopolimeru na bazie poliamidu, co stanowi ciekawą alternatywę dla metalowych elementów transmisyjnych. Mogą być stosowane w aplikacjach wymagających redukcji hałasu lub dla potrzeb zmniejszenia smarowania. Ponadto, wysoka wytrzymałość tworzywa na czynniki chemiczne ogranicza korozję w agresywnym środowisku.
ELESA+GANTER POLSKA
Stoisko nr 203, Hala F

GIĘTARKA DO DRUTU 3D I 2D

Najnowsza generacja giętarek do drutu. Maszyna OMCG C61B jej zalety to:
– możliwość gięcia drutu do średnicy 8mm;
– wyposażona w tylny podajnik;
– zoptymalizowana głowica trajektorii do ograniczenia odcinków prostych między gięciami;
– zastosowanie obrotowego ramienia, który zapobiega niepożądanemu skręcaniu drutu;
– oprogramowanie interfejsu 3D z symulacją i kontrolą antykolizyjną.
DIG ŚWITAŁA SP. Z O.O.
Stoisko nr 213, Hala F